SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

STOP KLESZCZOM !

Kleszcze należą do gromady pajęczaków. Jedynym pożywieniem kleszczy jest krew. Aby znaleźć żywiciela za pomocą odnóży wspinają się na koniuszek żdźbła trawy lub wchodzą na liście i tam czekają na zdobycz.

Dzięki narządowi Haller'a wyczuwają zapach, ciepło i wilgoć dzięki czemu mogą łatwo znaleźć człowieka, psa, kota czy też inne zwierzę. Kiedy czują, że ofiara jest blisko przechodzą na nią, wkręcają się częścią swojej głowy w skórę i zaczynają ssać krew.
 
Optymalne warunki dla kleszczy i ich żywicieli stanowią ektony (strefa przejściowa na granicy dwóch (lub większej liczby) różnych biocenoz, np. biocenozy lasu i biocenozy łąki.  Kleszcze spotyka się na trawie i w niskich krzakach. Wiszą na źdźbłach trawy i na spodzie liści, z tego powodu są niewidoczne.

Rejonami największego zagrożenia w Polsce są tereny dawnych województw olsztyńskiego, białostockiego, suwalskiego i opolskiego.

Kleszcze przenoszą wiele chorób, które sa niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt: babeszjozę (piroplazmozę), boreliozę (choroba z Lyme), oraz kleszczowe zapalenie mózgu (u ludzi)

Ponadto kleszcze mogą wywołać alergią miejscową w postaci zaczerwienienia i bolesności skóry.

DLA BEZPIECZEŃSTWA SWOJEGO PUPILA I RODZINY W MIESIĄCACH LETNICH STOSUJ PREPARATY PRZECIWKO PASOŻYTOM ZEWNĘTRZNYM !

 

Uaktualnienie z dnia 19.06.2013 - Choroby odkleszczowe psów

Pomimo przedłużonej zimy sezonu 2012/2013 kleszcze mają się świetnie na wiosnę. Obserwujemy aktualnie pełnię sezonu, w którym przechodzą one wszystkie stadia swojego rozwoju, będąc w każdym z nich potencjalnym źródłem zakażenia dla małych i dużych zwierząt.

Anaplazmoza psów 
Anaplasma phagocytophilum
Anaplasma platys
Co to jest anaplazmoza psów? Anaplazmoza psów jest chorobą wywoływaną przez mikroorganizm Anaplasma phagocytophilum, który jest przenoszonych przez kleszcza jeleniego, oraz Anaplasma platys, przenoszony przez kleszcza psiego oraz kleszcza łąkowego. Chociaż zakażenie A. phagocytophilum przebiega zazwyczaj nieco ciężej niż A. platys, obie formy choroby stanowią poważne zagrożenie dla psów.
Dlaczego anaplazmoza psów jest tak niebezpieczna?
Według autorytetów parazytologii weterynaryjnej anaplazmoza psów jest uznawana za niebezpieczną chorobę częściowo dlatego, że często przebiega ona bezobjawowo. Wiele psów przechorowuje postać ostrą zakażenia, ale może u nich dalej występować zakażenie przewlekłe. Problem robi się poważny, gdy pies ma upośledzoną odporność lub jest zakażony inną chorobą przenoszoną przez kleszcze.

Chcesz wiedzieć więcej -  przeczytaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi przygotowane przez firmę IDEXX: