SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 


Nasze zwierzęta są ciągle narażone na inwazję pasożytów, zarówno w naszych domach jak i na spacerach. Znajomość  pasożytów i sposobów zasiedlenia żywicieli ma istotne znaczenie dla działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie zarażeń naszych zwierząt domowych oraz ludzi.


Pamiętaj! - Jeżeli twój pies lub kot ma robaki to narażasz jego, siebie oraz swoją rodzinę na choroby pasożytnicze, u ludzi zwane zoonozami !

 
Do niedawna uważano, że najlepszą metodą zabezpieczenia się przed zoonozami jest częste profilaktyczne stosowanie preparatów przeciwko robakom. Jednak zapominano tu o dobru zwierzęcia , gdyż podawanie tych preparatów znacznie obciąża organizm psa czy kota, a długofalowo prowadzi również do nieskuteczności takiego leczenia.

Dlatego w naszej przychodni od dłuższego czasu próbujemy przekonać właścicieli naszych pacjentów do prowadzenia systematycznej kontroli kału swoich pupili. W ten sposób terapię chemiczną stosujemy tylko wtedy, gdy jest to konieczne, nie obciążając nadmiernie zwierząt preparatami chemicznymi. W ten sposób rodzina jest bezpieczna a organizm zwierzaka nie musi borykać sie z neutralizacją środków chemicznych podawanych w nadmiarze i dzięki temu dłużej żyje.

Pamiętaj! - Jeżeli naprawdę kochasz swojego zwierzaka, zacznij profilaktyczne badanie kału i podawaj mu leki tylko jeśli naprawdę tego potrzebuje !