SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 


Nasze zwierzęta są ciągle narażone na inwazję pasożytów, zarówno w naszych domach jak i na spacerach. Znajomość  pasożytów i sposobów zasiedlenia żywicieli ma istotne znaczenie dla działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie zarażeń naszych zwierząt domowych oraz ludzi.


Pamiętaj! - Jeżeli twój pies lub kot ma robaki to narażasz jego, siebie oraz swoją rodzinę na choroby pasożytnicze, u ludzi zwane zoonozami !

 
Do niedawna uważano, że najlepszą metodą zabezpieczenia się przed zoonozami jest częste profilaktyczne stosowanie preparatów przeciwko robakom. Jednak zapominano tu o dobru zwierzęcia , gdyż podawanie tych preparatów znacznie obciąża organizm psa czy kota, a długofalowo prowadzi również do nieskuteczności takiego leczenia.

Dlatego w naszej przychodni od dłuższego czasu próbujemy przekonać właścicieli naszych pacjentów do prowadzenia systematycznej kontroli kału swoich pupili. W ten sposób terapię chemiczną stosujemy tylko wtedy, gdy jest to konieczne, nie obciążając nadmiernie zwierząt preparatami chemicznymi. W ten sposób rodzina jest bezpieczna a organizm zwierzaka nie musi borykać sie z neutralizacją środków chemicznych podawanych w nadmiarze i dzięki temu dłużej żyje.

Pamiętaj! - Jeżeli naprawdę kochasz swojego zwierzaka, zacznij profilaktyczne badanie kału i podawaj mu leki tylko jeśli naprawdę tego potrzebuje !