SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Radio ESKA:

Psy w wodzie ważą trzy razy mniej niż na lądzie, więc chodzenie po urazach i operacjach na wodnej bieżni jest łatwiejsze. Do Łodzi trafiają na rehabilitację czworonogi po wypadkach i takie, które mają problemy z chodzeniem. - Czasami już od pierwszego razu, jak tylko się zorientują, że nie będzie zastrzyków, nie będzie żadnego kłucia, tylko tego, żeby chodził, to psy bardzo chętnie chodzą. Jest ciepło - bo temperatura wody jest w granicach 30-34 stopni Celsjusza, do tego jest bardzo lekko, bo jest wyporność wody - opowiada weterynarz Radosław Marczak.

Tak wygląda rehabilitacja na wodnej bieżni:

Tak 

Oczywiście, w trakcie rehabilitacji nie obejdzie się bez psich przysmaków, które mobilizują do aktywności jak nic innego. Właściciele czworonogów przyjeżdżają na bieżnię wodną ze swoimi pupilami z całego województwa łódzkiego.

Jednym z takich psów jest Biały. Z jego właścicielem rozmawiała reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska, posłuchajcie:

Wywiad przeprowadza p. Ela Piotrowska z Radio ESKA
Radio ESKA