SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Zapraszamy na jesienne testy wykrywające choroby odkleszczowe u psów. 

Warto sprawdzić czy psina nie złapała "czegoś" od kleszcza w ciągu roku. Testy wykrywają antygeny Dirofilaria immitis oraz przeciwciała w kierunku Ehrlichia canis, Borrelia burgdorferi, Anaplasma phagocytophilum/Anaplasma platys. 
 
Kleszcze przenoszą wiele chorób groźnych dla psów i ludzi.
Co gorsza - niektóre z tych chorób mają czasami długi okres "wylęgania". Powoduje to, że objawy chorobowe mogą pojawić się podczas mrozów i ciężko będzie połączyć je z kleszczem złapanym w środku upalnego lata.

Jeśli ktoś jest zainteresowany poczytaniem o chorobach odkleszczowych - zapraszam do zapoznania się z artykułem na ten temat przygotowanym przez lek. wet. Zbigniewa Mozgę ze Skierniewic
http://www.mvet.pl/Choroby-odkleszczowe/