SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Świerzbowiec Otodectes cynotis

 
Świerzbowce uszne (zwane też roztoczami usznymi) - Otodectes cynotis, żyją na powierzchni skóry i w kanale słuchowym. Występują powszechnie u psów i kotów (zwłaszcza u młodych, zaniedbanych kociąt - bezobjawowe). W małżowinach pojawia się brązowy, woskowy, czasem strupiejący wysięk. Wtórnie mogą dołączyć bakterie lub drożdżaki jako patogeny wikłające. Charakterystyczny jest silny świąd uszu (i jego objawy - trzepanie głową, drapanie uszu, przekrzywianie głowy), czasem rezultatem świądu może być krwiak ucha lub głębokie przeczosy z wydrapywania.
Roztocza są bardzo zaraźliwe dla innych psów i kotów.
Rokowanie jest dobre.