SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Świerzbowiec Otodectes cynotis

 
Świerzbowce uszne (zwane też roztoczami usznymi) - Otodectes cynotis, żyją na powierzchni skóry i w kanale słuchowym. Występują powszechnie u psów i kotów (zwłaszcza u młodych, zaniedbanych kociąt - bezobjawowe). W małżowinach pojawia się brązowy, woskowy, czasem strupiejący wysięk. Wtórnie mogą dołączyć bakterie lub drożdżaki jako patogeny wikłające. Charakterystyczny jest silny świąd uszu (i jego objawy - trzepanie głową, drapanie uszu, przekrzywianie głowy), czasem rezultatem świądu może być krwiak ucha lub głębokie przeczosy z wydrapywania.
Roztocza są bardzo zaraźliwe dla innych psów i kotów.
Rokowanie jest dobre.