SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 
29 kwietnia 2016 trafił do nas na rehabilitację jenot o wdzięcznym imieniu Jerzy.
 
 
Został znaleziony i odratowany przez swoją obecną opiekunkę. p. Agnieszkę z Patrolu Interwencyjnego "AS" . Więcej o historii Jurka znajdziecie w Expressie Ilustrowanym.
 
Jerzy ma niedowład obu kończyn tylnych. Ma zaburzenia czucia głębokiego, ale ma zachowany odruch zginaczowy. Spróbujemy postawić go na nogi lub w najgorszym razie, spróbujemy nauczyć go chodu rdzeniowego.
 
A tak wyglądała pierwsza sesja magnetoterapii odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa pana Jerzego.
 

#1

 
 

#2

 

#3

 

#4

 

#5

 

#6

 

#7

#8

 

#9

 

#10