SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Blek

Typowe problemy psa starszego. Kłopoty ze wstawaniem, z chodzeniem. Od kilku lat nie mógł wskakiwać do samochodu i miał zrobione specjalne stopnie, które właściciele wozili w bagażniku.
Do tego - z powodu bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa - ciągle poirytowany i skory do straszenia (dlatego jest w kagańcu). Ale ... ale łapkę (PRZEDNIĄ!) do pobrania krwi - podał i trzymał elegancko bez prób straszenia czy wyrywania się.
 
 
 
Po kilku zabiegach rehabilitacyjnych sam wskoczył do samochodu (zanim właściciele zdążyli wyciągnąć schodki z bagażnika). Niestety nie pomyśleliśmy wówczas o nakręceniu filmiku.