SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Rehabilitacja młodego Henia (beagle, 9 m-cy), który w wyniku wypadku samochodowego doznał skomplikowanego złamania prawej kości udowej i lewej kości biodrowej. W poniedziałek (25 czerwca) usunięto stabilizator zewnętrzny i od środy rozpoczęliśmy rehabilitację.


2018-06-29 (piątek)
Dziś jest drugie wejście Henia na bieżnię wodną.
Psiak już wie o co chodzi w bieżni, czuje się jeszcze trochę niepewnie, ale jest swobodniejszy niż za pierwszym razem 😀 
Duża w tym zasługa smakołyków, którymi Henio jest obdarzany bardzo często na tym etapie rehabilitacji, a które bardzo przypadły mu do gustu.