SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 
W miniony weekend, podczas Kongresu Weterynaryjnego PSLWMZ, miałem przyjemność uczestniczyć w wykładach znakomitego, amerykańskiego, ortopedy prof. Rossa Palmera z University of Colorado.
Po wykładzie była chwila, żeby zamienić parę słów na temat rehabilitacji zwierząt po zabiegach chirurgicznych takich jak: zerwanie więzadła krzyżowego przedniego kolana, zwichnięcia rzepki czy operacje biodra. Profesor jest świetnym wykładowcą, entuzjastą swojego zawodu i, jak widać, bardzo sympatycznym człowiekiem.
 
 
 
 
Na zdjęciu prof. Palmer, lek.wet. Joanna Wełna z zaprzyjaźnionej Przychodni rehabilitacyjnej "Zwierzaki" w Warszawie i ja.