SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 
W miniony weekend, podczas Kongresu Weterynaryjnego PSLWMZ, miałem przyjemność uczestniczyć w wykładach znakomitego, amerykańskiego, ortopedy prof. Rossa Palmera z University of Colorado.
Po wykładzie była chwila, żeby zamienić parę słów na temat rehabilitacji zwierząt po zabiegach chirurgicznych takich jak: zerwanie więzadła krzyżowego przedniego kolana, zwichnięcia rzepki czy operacje biodra. Profesor jest świetnym wykładowcą, entuzjastą swojego zawodu i, jak widać, bardzo sympatycznym człowiekiem.
 
 
 
 
Na zdjęciu prof. Palmer, lek.wet. Joanna Wełna z zaprzyjaźnionej Przychodni rehabilitacyjnej "Zwierzaki" w Warszawie i ja.