Zastosowanie lasera biostymulacyjnego w leczeniu plazmocytarnego zapalenia jamy ustnej kotów

 
Laser kojarzy się przede wszystkim z bólem stawów, kręgosłupa, może czasami z bólem mięśni i oczywiście z przyspieszonym gojeniem ran. Zapomina się o jego innych zastosowaniach - np. w stomatologii.
 
Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej kotów - przewlekła, bardzo bolesna choroba jamy ustnej, dość powszechnie występująca u naszych kotów domowych i stosunkowo rzadko diagnozowana. Dotknięte tą chorobą koty są często drażliwe, czasami agresywne podczas badania, czasami wycofane, zamknięte w sobie. Często są określane jako koty-niejadki (bo przecież boli podczas jedzenia), albo wręcz przeciwnie - jako koty-obżartuchy (bo łykają zamiast gryźć).
Zastosowanie lasera w przypadku plazmocytarnego zapalenia jamy ustnej kotów przynosi ulgę w cierpieniu, działa przeciwzapalnie i regenerująco na wrażliwe tkanki jamy ustnej naszego ulubieńca.

 
W naszych przychodniach rehabilitacyjno-weterynaryjnych - u dr Wełny w Warszawie i u mnie w Łodzi - wykorzystujemy światło lasera biostymulacyjnego również i w takich przypadkach. Aby przynieść ulgę w bólu i zmniejszyć cierpienie zwierzaka.
 
 
 
 
Zdjęcia za zgodą lek. wet. Joanny Wełny
Przychodnia weterynaryjna "Zwierzaki"