SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Zastosowanie lasera biostymulacyjnego w leczeniu plazmocytarnego zapalenia jamy ustnej kotów

 
Laser kojarzy się przede wszystkim z bólem stawów, kręgosłupa, może czasami z bólem mięśni i oczywiście z przyspieszonym gojeniem ran. Zapomina się o jego innych zastosowaniach - np. w stomatologii.
 
Plazmocytarne zapalenie jamy ustnej kotów - przewlekła, bardzo bolesna choroba jamy ustnej, dość powszechnie występująca u naszych kotów domowych i stosunkowo rzadko diagnozowana. Dotknięte tą chorobą koty są często drażliwe, czasami agresywne podczas badania, czasami wycofane, zamknięte w sobie. Często są określane jako koty-niejadki (bo przecież boli podczas jedzenia), albo wręcz przeciwnie - jako koty-obżartuchy (bo łykają zamiast gryźć).
Zastosowanie lasera w przypadku plazmocytarnego zapalenia jamy ustnej kotów przynosi ulgę w cierpieniu, działa przeciwzapalnie i regenerująco na wrażliwe tkanki jamy ustnej naszego ulubieńca.

 
W naszych przychodniach rehabilitacyjno-weterynaryjnych - u dr Wełny w Warszawie i u mnie w Łodzi - wykorzystujemy światło lasera biostymulacyjnego również i w takich przypadkach. Aby przynieść ulgę w bólu i zmniejszyć cierpienie zwierzaka.
 
 
 
 
Zdjęcia za zgodą lek. wet. Joanny Wełny
Przychodnia weterynaryjna "Zwierzaki"