SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Diuna, 14 lat i 2 miesiące, Golden Retriever

 
2 miesiące od zainstalowania bieżni wodnej w naszej przychodni. Diuna od pewnego czasu jest już wytrawnym chodziarzem bieżniowym.
 
Proszę zobaczyć jak w tym czasie usprawniło się chodzenie psa. Można to zobaczyć zwłaszcza po pięknym wyciągnięciu przednich kończyn podczas ruchu.
Znacznie poprawił się suni zakres ruchów w stawach (tzw. PROM), znakomicie poprawiła się wydolność całego organizmu. Suczka nie tylko bez problemów wytrzymywała 30 minut takiego tempa chodzenia w bieżni wodnej, ale i poprawiła się też jej koordynacja ruchowa i wytrzymałość na spacery "lądowe".
 
Proszę pamiętać - mówimy tu o 14-letniej goldence. To już jest naprawdę wiekowa dama!
 
16.01.2013