SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 

Diuna, 14 lat i 2 miesiące, Golden Retriever

 
2 miesiące od zainstalowania bieżni wodnej w naszej przychodni. Diuna od pewnego czasu jest już wytrawnym chodziarzem bieżniowym.
 
Proszę zobaczyć jak w tym czasie usprawniło się chodzenie psa. Można to zobaczyć zwłaszcza po pięknym wyciągnięciu przednich kończyn podczas ruchu.
Znacznie poprawił się suni zakres ruchów w stawach (tzw. PROM), znakomicie poprawiła się wydolność całego organizmu. Suczka nie tylko bez problemów wytrzymywała 30 minut takiego tempa chodzenia w bieżni wodnej, ale i poprawiła się też jej koordynacja ruchowa i wytrzymałość na spacery "lądowe".
 
Proszę pamiętać - mówimy tu o 14-letniej goldence. To już jest naprawdę wiekowa dama!
 
16.01.2013