SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
W przypadku leczenia otyłości trening w bieżni wodnej daje zbawienny rezultat.
  • Psy otyłe niechętnie się poruszają, gdyż nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje, że jest im ciężko - obciążone są wszystkie stawy oraz mięśnie. Zwierzę wykonuje tylko niezbędne ruchy, co powoduje, iż nie jest w stanie spalić przyjmowanych podczas posiłków kalorii - w efekcie tyje jeszcze bardziej.
  • Bieżnia wodna pozwala przerwać to "błędne koło". Pies zanurzony w wodzie jest znacznie lżejszy (dźwiga jedynie ok 15% swej masy ciała), dzięki czemu łatwiej i chętniej się porusza. Siła wyporu wody jest zbawienna dla stawów - gdyż nie są one tak obciążone i mogą prawidłowo pracować, oraz dla mięśni - które znów mogą wykonywać pracę i ulegać wzmocnieniu.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 
2014-12-06 Wziąłem udział w bardzo ciekawych warsztatach z praktycznej anestezjologii weterynaryjnej prowadzonych przez dr Piotra Skrzypczaka.
Bardzo szczegółowo została omówione i przećwiczone trudne przypadki anestezjologiczne - problemy związane ze znieczulaniem zwierząt starszych i sędziwych, psów ras brachycefalicznych, pacjentów pediatrycznych itp.
Omówione (i również przećwiczone w praktyce) zostały aspekty znieczulania wziewnego oraz znieczulenie zewnątrzoponowe i podpajęczynówkowe.