SUPER CENA w Sklep.mVet.pl

Czy wiesz, że...?
Podczas rehabilitacji psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi na zwierzę działa siła wyporu wody, co powoduje, iż dźwiga ono jedynie około 15% swej masy ciała, w związku z czym łatwiej jest mu się poruszać.
  • Osłabione mięśnie i stawy dźwigają mniej i mogą bez bólu i dyskomfortu wykonywać swoją pracę, powracając przy tym do dawnej sprawności i dobrej formy.
  • Dużą rolę odgrywa również temperatura wody, która jest w zakresie komfortu termicznego zwierzęcia (ok. 35st C).
  • Ciepło wody rozgrzewa mięśnie, stawy i nerwy, powodując lepszy dopływ krwi w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje lepsze dotlenienie mięśni i stawów, przyspieszając proces rehabilitacji.
 
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij  --> TUTAJ:
Bieżnia wodna z Michałkiem
Zaprzyjaźnione lecznice
 
 
 
2014-12-06 Wziąłem udział w bardzo ciekawych warsztatach z praktycznej anestezjologii weterynaryjnej prowadzonych przez dr Piotra Skrzypczaka.
Bardzo szczegółowo została omówione i przećwiczone trudne przypadki anestezjologiczne - problemy związane ze znieczulaniem zwierząt starszych i sędziwych, psów ras brachycefalicznych, pacjentów pediatrycznych itp.
Omówione (i również przećwiczone w praktyce) zostały aspekty znieczulania wziewnego oraz znieczulenie zewnątrzoponowe i podpajęczynówkowe.